Carlo Ancelotti Açıkladı: Arda Güler’den Hayranlarını Üzen Gelişme

Real Madrid’e imza attıktan kısa bir süre sonra sakatlanan Arda Güler, geçtiğimiz gün oynanan Braga maçında Real Madrid’in yedek kulübesinde beklemişti. Oyuna alınmayan ve Real Madrid formasıyla izleyemediğimiz Arda Güler’den yine kötü haber geldi.

Mundo Deportivo’nun haberine göre, Arda Güler, perşembe günü Real Madrid idmanına çıkmadı ve salonda çalıştı. Takımla birlikte antrenman yapamayan Arda Güler’in Valencia maçı kadrosunda olmayacağı iddia edildi.

Real Madrid teknik direktörü Carlo Ancelotti, Arda Güler ile ilgili çıkan haberleri doğruladı.

Ancelotti, “Arda Güler geçen sezon bir sakatlık geçirdi ve onu başarıyla atlattı. Ama böyle bir sakatlık geçirdiğinizde, bu küçük sorunları yaşıyorsunuz.”

“Arda Güler hala büyük bir yetenek. Bu yaşadıkları önemsiz. Harika bir geleceği olacak.” dedi.

Arda Güler’in sakatlığı ile alakalı olarak, “Arda Güler, Braga maçından önce sakatlanmıştı. Şu an üzgün ama durumu ciddi değil. Bu bir nüksetme değil. Hazır olması için milli ara var.” ifadelerini kullandı.

Carlo Ancelotti’nin açıklamalarının tamamı şöyleydi?

‘Benim ona söyleyebileceğim rahat ve sakin olması. Sadece bu şekilde bu dönemi atlatır ama yaşadıkları her sakatlanan futbolcu için geçerli olduğundan gayet normal. Takım arkadaşların oynarken senin oynayamaman, iyileşmek için zamanın geçmesini beklemek kolay değil. Üzgün ve kızgın olması normal. Ama bizim acelemiz yok. Arda’nın geleceği Real Madrid’de ve bunu en iyi şekilde yapacaktır. Çünkü olağanüstü bir yetenek.’

Arda’nın ilk ağustos ayında sağ dizinden menisküs ameliyatı geçirdiğini ve bu tip sakatlıkların ardından kas sorunlarının çok normal olduğunu anlatan Ancelotti, ‘Benim futbolculuk dönemimde de benzer sorunlar yaşadım. Arda’nın geleceğine ilişkin kesinlikle hiçbir şüphe yok. Güzel, iyi bir gelecek onu bekliyor.’ şeklinde konuştu.

Arda Güler’e geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Bir an önce sağlığına kavuşup sahalara geri döneceği günü iple çekiyoruz!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x