Yılmaz Güney’e Kürt Olduğu İçin Saldırı Olduğunu Savunan Nagehan Alçı’ya Farah Zeynep Abdullah’tan Cevap

Geçtiğimiz günlerde kadına şiddet temalı Yılmaz Güney göndermesi yapan oyuncu Farah Zeynep Abdullah şimdi de Yılmaz Güney’e Kürt olduğu için saldırı kampanyası yapıldığını savunun gazeteci Nagehan Alçı’ya verdiği yanıtla dillerde… 

Oyunculuğu ve güzelliğiyle her zaman gündemde olan Farah Zeynep Abdullah son günlerde ‘Yılmaz Güney’ temalı yorumlarıyla da sosyal medyada gündem oluyor.

Geçtiğimiz günlerde de Murathan Mungan’ın Yılmaz Güney’in ölüm yıldönümünde yaptığı paylaşıma verdiği yanıtla gündeme gelmişti kendisi. Farah Zeynep Abdullah, Murathan Mungan’ın “İyi bir yönetmen, iyi bir oyuncu, iyi bir senarist olmasının yanı sıra sinemamızın en iyi yürüyen erkeğiydi. Bir daha kimse onun gibi boynunu hafifçe yana kırarak hüzünle bakarken içimizin en ücra yerine dokunamadı…” paylaşımına kadına şiddet göndermeli sert bir cevap vermişti.

Yılmaz Güney için “Sinemamızın en iyi kadın döven ve şiddet türleri açısından zengin ve etkili silah kullanan erkeği” yorumunda bulunan Farah Zeynep Abdullah’a, Yılmaz Güney’in ailesinden tepki geldi. Ailenin avukatı, birkaç saat önce Farah Zeynep Abdullah’a dava açtıklarını açıkladı.

Farah Zeynep Abdullah cephesinde yeni bir gelişme yaşandı. Yılmaz Güney’in ailesinin kendisine dava açtığını öğrenen oyuncu geri adım atmadığı gibi bir göndermeli cevap daha verdi aileye…

İşte o paylaşım:

Konuya gazeteci Nagehan Alçı da dahil olarak şu yorumu yaptı:

Sivri dilli Farah Zeynep Abdullah da durur mu? Gönderdi yeni cevabını…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x