Trafik Kazası Sonucu Hayatını Kaybeden Metin Uca’ya Acı Veda! Sanatçı Gözyaşlarıyla Uğurlandı!

Trafik kazası sonucu hayatını kaybeden televizyon programcısı ve sunucu Metin Uca için acı dolu bir tören düzenlendi. Metin Uca’ya Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen törenle veda edildi. Törene birçok oyuncu ve sanatçı isim katıldı. Metin Uca’nın kardeşi Mehtap Uca ise konuşurken güçlük çekti. ?

Geçirdiği trafik kazası nedeniyle bir süredir yoğun bakımda tedavi gören Metin Uca, 17 Kasım tarihinde hayata gözlerini yumdu.

62 yaşında hayatını kaybeden Metin Uca’ya Cemal Reşit Rey Konser Salonu’nda düzenlenen cenaze töreniyle veda edildi.

Sunuculuğunu Sunay Akın’ın yaptığı törene sanat camiasının yanı sıra Metin Uca’yı yalnız bırakmamak için gelen birçok isim vardı.

Metin Uca’nın kardeşi Mehtap Uca Erdoğan ise törende konuşurken güçlük çekti. Mehtap Uca “Annemin ölümünden sonra aynı trajedik senaryoyu bir kez daha yaşadım.” diyerek duygularını dile getirdi?

‘Annemin ölümünden sonra aynı trajedik senaryoyu bir kez daha yaşadım. Tam yoğun bakım kapısından seni alıp eski hayatımıza, güzel günlerimize ve neşemize kavuşacakken ellerimin arasından kayıp gittim. Tıpkı annemin vefatında birlikte yaşadığımız trajedi gibi. Annemi de hayatın garip bir cilvesi tam taburcu edilecekken abimde de olduğu gibi kaybettik. O zaman seninle aynı acıyı, aynı şaşkınlığı, aynı isyanı paylaşmıştık. Ama bu sefer bu senaryoda beni çok yalnız bıraktın. Hayatımı bundan sonra nasıl yaşayacağımı, nasıl devam edeceğimi, acısını nasıl dindireceğimi şu an bilmiyorum. Yarım asırlık, kardeşlik hukukumuzda seni kırdıysam beni affet, hakkını helal et. Türkiye’nin senin gibi insanlara çok ihtiyacı var. Sadece bizim değil, bütün Türkiye’nin, hepimizin başı sağ olsun’ dedi.

Metin Uca’nın yakın dostu Hamdi Alkan da ne kadar üzgün olduğunu belirterek dostuna veda etti.?

‘Kıymetli bir dostumdu. Aile dostumdu aynı zamanda. En son Antakya’da 29 Ekim’de beraberdik. Son kez beraber olduğumuz hiç aklıma gelmezdi. Ne diyeceğimi bilmiyorum. Çok üzgünüm’ ifadelerini kullandı.

Doğa Rutkay ise üzgün olduğunu “Metin bizim ailemizin biriciğiydi. Çok anılarımız, çok hatıralarımız var. Yani çok şaşkınım ve çok üzgünüz” ifadelerini kullanarak açıkladı.

Metin Uca, acı dolu törenin ardından Pazar günü Ankara Kocatepe Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığına defnedilecek.

Ünlü sunucu Metin Uca’ya tekrar Allah’tan rahmet ve sevenlerine başsağlığı diliyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x